LOTR ORTA DUNYA RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paralı Görev

2 posters

Paralı Görev Empty Paralı Görev

Mesaj tarafından Bardan Çarş. 27 Ağus. 2008, 15:02

Atını yalağının önüne bağladı usulca. Gözleri dalgın uzaklara bakıyordu. Etrafı omzunun üstünden süzmeyi uzun zamandan beri alışkanlık edinmişti. Kimseye fark ettirmeden kimin, nerede olduğunu ; ne işle meşgul olduğunu kayıt ederdi adeta.

ÇAmurlu çizmelerine, toz içinde kalmış paltosuna baktı bir süre. Bu paspal hayatı bırakıp düzenli bir hayat kurmalıydı belkide. Bir han açar , güzel bir kızla evlenir ve dünyadan elini ayağını çekerdi. Yok orc'lar bi köyü basmış; yok nazgullar harekete geçmiş, yok sauron'un orduları dünyayı kasıp kavurmuş umrunda olurmuydu ozaman. Birasını yudumlayarak çocuklarını büyütürdü. Büyük savaşlar çıkana kadar ise ölmüş olurdu.

Tabiki bu gezgin hayatının çekiciliğide vardı. Kuşlar gibi özgür olmak, yeni yerler keşfetmek, her adımda heyecandan kalbinin çarpması... Bunlar kolay kolay bırakabileceği şeyler değildi Bardan'ın.

Sıçrayan Middilli Han'ına yaklaştığında ise yüzünü buruşturdu. Hanları genelde sevmezdi. Karanlık olurlardı ve genellikle kötü kokarlardı. Hanın kapısına iyice yaklaştığında kapının yanında ölece dikilip kendisini izleyen kızıl saçlı , iri yarı bir adam dikkatini çekti. Birine benzetmiyor değildi hani fakat tetikte olmalıydı heran. Elini kamasına atarak yürümeye başladı. Arkasından gelen ses onu olduğu yere çiviledi:
* - Bardan.. Hey Doymak bilmeyen Bardan. Bu sensin.. Eski Dostum...

Elini kamasından çekerek arkasını döndü. Hector'du bu. Rohan topraklarında karşılaşmıştı daha önce. Beraber altın avına katılmışlardı. Oldukça kötü bir sarhoş ve pis bir yalancıydı Hector. Yanında dikkatli olmazsa başına kötü şeyler gelebileceğini iyi biliyordu Bardan..

* - Heyyy. Hector. SEni düzenbaz hırsız. Sen daha ölmedinmi?
* - Ölmekmi ?? Hadi ama dostum. HEctor'u kim öldürebilirki.. Gel.. İçeri girelim ve buluşmamızın şerefine bana bir içki ısmarla..

Bardan ve Hector kol kola Han'dan içeri girdiler. İçeride boş bir masa bulup muhabbete başladılar. Laf lafı açıyor, konuştukça konuşuyorlardı. Bardan esefle iyice uykusunun geldiğini farketti. Hector ise laflarını dolandırıp duruyor ; hep aynı şeyleri söylüyordu. Arada birde gözlerini kayırıp arka masada oturan iki tane askeri gözetliyordu.

Bardan'da dikkat kesildi adamlara. Doğru ! asker elbisesi vardı adamlarda. Fakat hiçte askere benzemiyorlardı.
Adamlar içeceklerini içip para vermeden dışarı çıktılar. Hector bir anda konuşmasını kesip Bardan'a döndü:
* - Heltros Grimmer'in adamları. Bildiğin soyguncunun teki adam. Fakat gördüğün gibi arkasında ordu var. Bir kaç köylüden işin aslını araştırmak için para teklifi aldım. Eğer sende gelmek istersen seve seve paylaşabilirim.

Bardan doğrudan Hector'un yüzüne baktı. Güvenilir birisi olmamıştı hiçbir zaman Hector. Fakat paraya da ihtiyacı vardı. Ve bu asker gibi gözüküpte askerlikle uzaktan yakından alakası olmayan adamları merak etmişti. Bbuda yeni bir görevi kabul etmesi için yeterli bir sebepti.

Fakat tek bir sorun vardı. Kimdi bu Heltros Grimmer . Tehlikelimiydi? Başının elaya girmesinide istemezdi hiç .
Biraz bilgi toplamanın faydası vardı belkide. Yan masada oturan kırçıl saçlı adama yaklaştı hafifçe.

Bakarmısın... Hey sana diorum.. Birini soracaktım sana.. Heltros Grimmer.. Tanıyormusun

Adam gözlerini Bardan'a çevirdi ismi duyar duymaz. Omuzlarını düşürerek etrafa baktı. Sanki birileri onu izliyormuşcasına etrafı süzmeye başladı. Hafif ve kısık bir sesle konuşmaya başladı..
Heltros iblisin tekidir. Tek başına bir ordusu var. buradan bir günlük mesafede büyük bir çiftliği var. Krallar gibi yaşar. Çevredeki herkesten haracını alır. Bazı çevreler orclarla anlaşma yaptığını söylüyor. Bana sorarsan pek te yalan değil. Tek başına böle şeyler yapamaz. Kaç tane korucu işin aslını araştırmaya gitti. Fakat ne geri dönen oldu, nede bilgi getiren..Yerinde olsam yüksek sesle konuşmazdım dostum. İçkini iç ve buradan kaybol. En azından ben öyle yapacağım..

Adam masaya kafasını gömerek uyuma pozisyonuna girdi. Dinledikleri Bardan'ın aklını tamamen karıştırmıştı. Hector şaşırmış görünüyordu fakat yinede yüzünde bir sinsilik vardı. Bardan sağlıklı bir bilgi almadan olaya karışmamayı tercih ederdi herzaman. Yine öyle yaptı. İçkisini yudumlarken bilgi alabileceği irilerini aramaya başladı. Bu arada bir gözü Hector'un üzerindeydi. çünkü o pis gülümsemesi yüzüne geri gelmişti.
Bardan
Bardan
Kolcu
Kolcu

http://bombos.bosforum.org

Paralı Görev Empty Geri: Paralı Görev

Mesaj tarafından Elana Mc'Gartih Paz 07 Eyl. 2008, 12:28

Ufak ayakkabılarını silmeye başladı itinayla. Bu soğuk hava ve çamur topraklar Elena'yı olumsuz yönde etkiliyordu. Gri bulutlar, amansızca insanın içini titreten rüzgar insanın dışarda durma hevesini kırıyordu. Böyle bir günü dışarıda geçirmemeye karar vermişti Elena. Sırtındaki ağır kılıcını hafifçene oynattı. Orada olduğunu bilmek büyük bir güven veriyordu.
Bir at almalıyım.... Birde pelerin.. diye düşündü içinden.. Yağmur yağacağa benziyordu. Adımlarını hızlandırmaya başladı. Hava karardığında dışarıda kalmak istemiyordu. Gerçi Bree o kadar tehlikeli bir yer değildi. Hatta hiç tehlikeli bile sayılmazdı. Fakat yinede sıcak bir yere kendini atabilmek için sabırsızlanıyordu Elena.

Ufukta önünde atlar bağlı olan Han'ı görğnce için için çok sevindi . Duygularını dışarıya asla göstermediği için ise duygusuz suratı aynı sabit şeklinde kaldı. Fakat farkında olmadan adımlarını hızlandırmıştı. Bir an önce hana girip içini ısıtacak birşeyler içmesi iyi olurdu. Kukutelasını başının üstüne çekerken adımlarını dahada hızlandırdı. Meyhanenin rüzgardan beşik gibi sallanan tabelasını baktı. Sıçrayan Midilli..
Kapının yanına geldiğinde ise bir süre durakladı. Bir yere girmeden önce çevresini iyice araştırırdı. Ana kapıdan girmeyip etrafını dolaşmaya başladı. Açıklık bir arazide bulunan bu hanın çevresinde pek bir şey yoktu. Kuzeydeki ufak ağaçlıkları saymazsanız saklanacak bir yer bile yoktu. Tekrar ana kapıya dönecekken duyduğu bir sesle geri döndü. Altı tane adam bir adamı ortalarına almış itip, dürtüyorlardı.

* - Ee. Carlos. Paranı verme vakti..
* - Gerçekten param yok. Lütfen acıyın bana.. Olunca getireceğim . Belar adına yemin ediyorum..
* - Yanlış cevap Carlos. Sanırım paranı veremeden öleceksin. Bay Grimmer sana çok kızgın..

Adının Carlos olduğu anlaşılan adam artık resmen ağlıyordu. Konuşan adam ise bir hançer çıkarmış, orasına burasına sürerek adamın korkusunun artmasına sebep oluyordu. Elena bu duruma seyirci kalamzdı. Hafifce yanlarına yaklaşmaya başladı. Adamlar Elena'yı farkettiklerinde artık çok geçti.

Hey.. Carlos. Bir sorun mu var dostum?
Elena'ydı bunları söyleyen. Adamlar ufak bir süre şaşırmıştı. TAbiki sonradan bu şaşkınlık yerini kahkahalara bırakmıştı. Adamlar doğal olarak kendilerine bir kadının meydan okumasını komik bulmuşlardı. Elena artık dayanamazdı. Sert çizmelerini en yakındaki adamın kasıklarına savurdu. Adam böğürtülerle yere düşerken Büyük kılıcını çekmişti bile. Yağmur damlaları kılıcına her düştükce Elena daha çok heyecanlanıyordu. Artık tam savaş modundaydı. Bir nara atarak üstlerine savurdu kendisini. Bu arada kılıcını çember şeklinde çeviriyordu. KAvga başlamıştı....
Elana Mc'Gartih
Elana Mc'Gartih
Kolcu
Kolcu

Mesaj tarafından Bardan Paz 07 Eyl. 2008, 13:02

Hector sonunda susmuş ve sızmıştı. Gürültünün azaldığı söylenemezdi fakat eskisinden daha iyiydi durum. Elinde soğul birası etrafı süzüyordu Bardan. Ayık ve güvenilir bir bilgi kaynağı bulması lazımdı. Etrafta pek öyle insanlar görünmüyordu. Geneli ayyaş ve huysuzlardı. Ve keesinlikle ağızlarında bakla ıslanmazdı. Yatıp uyumak en iyisiydi. Hector'u masada bırakarak hancının yanına doğru geldi. Bir oda kiralayarak yukarıya çıkmalıydı. Rahat bir uykudan sonra meseleyi daha rahat inceleyebilirdi. Tam hancının yanına gelmiştiki tanıdık bir çığlık gürültüyü kesip biçti adeta. Ardından bir çığlık daha. Evet bu sesi tanıyordu. Nerede duysa tanıdırdı. Elini kılıcına atarak Handan dışarı fırladı. Seslerin geldiği yöne doğru temkinli bir şekilde yürüyordu. Köşeyi döndüğünde sesin sahibini gördü. Doğduğundan eri dünyadaki herşeyden çok arzuladığı kadın.. '' Elena ''

Hafifçe etrafı süzdü Bardan. Yerde üç kişi yatıyordu. İkisinin kafası kopmuş diğerinin ise iki kolu ve bir acağı yoktu. Herhalde kan kaybından ölmüş olmalıydıki hiç hareket etmiyordu. Kalan üç kişi ise Elena'nın çevresini sarmışlardı. Fakat Elena'yı tanıyan Bardan adamların hiç bir şansı olmadığını biliyordu. Öyle de oldu. Elena kılıcını döndürdüğünde adamlardan üçüde yerdeydi. Kopan el ve ayaklar etrafa uçuşuyordu. Elena gözleri dönmüş birşekilde arkasını döndüğünde toplanan kalabalık bir anda dağılmıştı. Elena Bardan'ı görmüş fakat hiç bir tepki vermemişti. Bardan'da ona baka kalmıştı...
Bardan
Bardan
Kolcu
Kolcu

Mesaj tarafından Elana Mc'Gartih Ptsi 08 Eyl. 2008, 11:29

Göğsü çok hızlı bir şekilde inip kalkıyordu. Göz bebekleri küçülmüştü.. Elinde bir acı hissediyordu. Kılıcı fazla sıkmaktan eli acıyordu. Hala etrafta öldürecek birilerini arıyordu Elena. Daha tam sakinleşememişken karşıdaki adamı gördü. Alık alık kendisine bakıyordu. suratını hafifçe ekşiterek konuştu..

Bardan.. Doymak bilmeyen Bardan.. Dünya küçük değilmi? Bree'de bir handa tekrar karşılaşıyoruz.. Buna içilir işte.. Hadi gel..

Bardan'ın koluna yapışarak hana doğru sürüklemeye başladı. Kafasını arkaya çevirerek bir köşeye büzmüş, korkudan sesi çıkmayan Carlos'a seslendi.
Hey.. Hey sen. Gel bize katıl...Soğuk bir içki iyi gelir
Carlos tereddütlü adımlarla peşlerinden geliyordu. Hana girdiklerinde ise herkes onları gözetliyordu. Kimi parmağıyla göstererek fısıldıyor, kimi ise sessizce izliyordu. Köşedeki bir masaya oturduklarında sessizliği bozan Elena oldu:
Anat bakalım. Bree'de ne işin var? Yine neyin kokusunu aldın..
Elana Mc'Gartih
Elana Mc'Gartih
Kolcu
Kolcu

Mesaj tarafından Bardan Ptsi 08 Eyl. 2008, 16:49

Bardan'ın kafası tamamen karışık bir haldeydi. Bu sünepe adamda kimdi böyle? Elena neden o adamlarla savaşıyordu? Kafası allak bullak olmuştu. En iyisi içmek diye düşündü Bardan. Bira bardağını sonuna kadar kafasına diktikten sonra ELena'ya döndü.
- Beni bilirsin. Orada burada dolaşıp bela ararım.. Burada da bir bela buldum. Eğer işin yoksa bana katılabilirsin.. Adı Heltros Grimmer..
Bardan son kelimeyi söylediğinde Carlos gözle görülür bir şekilde irkildi. gözbebekleri büyüyerek yüzü bembeyaz oldu. Carlos'taki bu değişikliği farkeden Bardan bu sünepe herifin Heltros'u tanıdığı kanısına vardı. Pek yanılmıyorduda. Carlos cam sanatıyla uğraşırdı. Mükemmel seramikler, bardaklar, kavanozlar yapardı. Ayrıca süs eşyaları ve aksesuar işiylede ilgilenirdi. Bu eşsiz yeteneği çevreye nam salmış, tüm zenginlerin aradığı biri olmuştu Carlos. Heltros bunu duyunca Carlos'u altın yumurtlayan tavuk olarak görmeye başlamışdı. Adamlarını yollayarak haraca bağladı Carlos'u. Para vermek istemeyen Carlos'u adamlar sıkıştırarak işkence yapmak istiyorlardı. Ne yazıkki bu adamlar Elena'nın öldürdüğü adamlardı.
Bardan Elena'ya dönerek :
Senin olayın ne bebek. O adamlara neden sinirlendin? Çok merak ediyorum doğrusu..
diye sordu..
Bardan
Bardan
Kolcu
Kolcu

Mesaj tarafından Elana Mc'Gartih Salı 09 Eyl. 2008, 08:24

Arkasına yaslandı Elena. Bu ' Grimmer ' ismini ikinci kez duyuyordu ve pek memnun olmamıştı. Bardan bu olayın peşine düştüyse gerçekten belalı bir adam olmalıydı.
Sen bu adamı tanıyordun dimi Carlos? Sanırım konuşma vaktin geldi
Carlos önce tereddüt etmişti. Bu iki yabancıya anlatmalımıydı herşeyini. Başka bir çıkar yol göremediğinden konuşmaya başladı. Heltros Grimmer'in herşeyini anlatmaya başladı. Bardan arada lafını kesiyor ve bir kaç soru soruyordu..
- Yeri nerde bu adamın? Çiftliği yani.. Kaç adamı vardır tahminen?..
-Bree'nin içlerinde. Bir tepenin üzerine kurulu. Yetmiş yada seksen adamı vardır. Çok kalabalıklar. Ve oradakiler bu gelenler gibi değiller. Seçme askerlerdir.
Bardan'ının suratında hiç bir değişiklik olmamıştı. Yoksa korkmuyormuydu bu adam. Moria madenlerinde bir çarpışmasına şahit olmuştu. Orada gayet temkinli ve hızlıydı. Acaba bu adama ayak uydurabilirmiydi?
Bardan sorularına devam ediyordu..
- Çiftlikte büyücü varmı?
Evet. Bizzat Heltros'un yanında kalan bir tanesi var. Oldukçada güçlü sanırım..

Bardan düşünceli bir şekilde birasına bakmaya başladı. Elena'ya kalsa bu olaya hiç girmezdi. Sanırım böyle bir şansı kalmamıştı. O anda bir ses kanı beynine çıkarmasına yetti.
- Hey kadın. Bu ne böyle. Kalçaların kağnı dingiline dönmüş...
Ani bir hareketle kılıcını çekerek sesin geldiği yere tüm gücüyle savurdu. Kılıç bir bedenle buluşacağı yerde sert bir çeliğe çarptı. Karşıdakinin kılıcı çok sağlam olmalıydı ki kırılmamıştı. Arkasına döndüğünde ise tamamen şoktaydı.
HEctor. Seni adi hayvan.. Hala yaşıyorsun demek.
Doymak bilmez'de öyle dedi. Size ne oluyor kuzum. BEni öldürebilecek kim var? Bu arada konuşmalarınızı duydum. Biraz daha sessiz konuşmanızı tavsiye ediyorum..
Elena çok şaşırmıştı. Bardan'ın hiç tepki vermemesine bakılırsa bu ikisi kendinden önce buluşmuşlardı. Demekki bu görevde üç kişi olacaklardı. Carlos'u da sayılırsa dört.
Elana Mc'Gartih
Elana Mc'Gartih
Kolcu
Kolcu

Mesaj tarafından Bardan Salı 09 Eyl. 2008, 13:50

Hector ile Elena konuşurlarken Bardan derin düşüncelere dalmıştı. Bu adamı alt etmek oldukça zor olacak gibi görünüyordu. Fakat babasından aldığı eğitimde pes etmek diye bir kelime yoktu. Şu ana kadar asla pes etmemişti. Bir işi yarıda bıraktığı görülmemişti. Düşünmeye devam etti Bardan. Yetmiş seksen kişi. Seçme askerler. Bunlarla doğrudan savaşa girilmezdi. Heltros ölse dağılacaklardı. En azından bir ihtimal. Gizlice içeri sızıp Heltros’u boğazlamak iyi bir fikir gibi gözüküyordu. Hem adamın hazinelerinden bir parça koparabilirdi beklide. :Hector, Elena ve kendisi. Bu üçlüyü kimse yenemezdi. Birasından bir yudum daha aldığında kaşları çatılmıştı. ‘ Büyücü ’ Kendini bildi bileli büyücülerden nefret ederdi. Yaptıkları büyülerden kaçmak neredeyse imkansızdı. Bir kolcunun bir büyücü karşısında hiç şansı varmıydı acaba? Her ne kadar Bardan kadar tecrübeli ve yeteneklide olsa. Yardıma ihtiyaçları olacaktı bu büyücü konusunda. Kendileri ile gelmeye ikna edebilecekleri bir büyücü nasıl bulacaktı ki? Yada görev sonunda ona ne vaat edecekti. Heltros’un hazinelerini paylaşmak istemiyordu Bardan. Fakat büyücüsüz olmayacak bir işti bu.
– Dinleyin beni. Bu işi iyice araştırmalıyız. Siz ikiniz buralarda dolaşın. Daha çok bilgi toplayın. Hatta bir ara fark edilmeden çiftliğe bile bakın. Elena; Heltros’un adamlarını öldürmen bizim için sorun olacak. Heryerde seni arayacaklar. Fazla tanınmamaya çalış. Bu iş bittiğinde çok zengin olacağız. Tabi sağ kalırsak. Hahaha
Elena ve Hector baka kalmışlardı Bardan’a. Onaylar şekilde başlarını salladılar.
– Bende Minas Tirith’e gidiyorum. Bakalım bizimle gelebilcek bir büyücü bulabilecekmiyim. Sizinle bir ay sonra güneşin batışında , Bree’deki Yalnız Tepe’de buluşalım. Ben hemen yola çıkayım. Sizde yatıp dinlenin.
Eşyalarını toplar toplamaz iki arkadaşınada veda etti Bardan. Dışarıda sağanak yağmur vardı. Atını bağladığı yerden çıkararak bir süre yürüttü. Atına bindiğinde Han’dan epey uzaklaşmıştı. Açık hava iyi gelmiş, içini açmıştı adeta. Kalbi yine gümbür gümbür atıyordu. Yeni bir maceraya atılıyordu. Acaba bu macera karşısına neler çıkaracaktı?
Bardan
Bardan
Kolcu
Kolcu

Mesaj tarafından Elana Mc'Gartih Salı 09 Eyl. 2008, 13:54

Elena ilk geceyi Han’da geçirmenin doğru olmayacağını düşünmüştü. Hector ve Carlos ise handa kalmanın iyi bir fikir olduğunu söylüyorlardı. Elena yönetimi ele geçirmezse başına neler geleceğini iyi biliyordu. Bu sarhoş erkeklere kendini kanıtlamalıydı. Carlos’un evi tehlikeli olabilirdi. Handa kalmaları da öyle. Eğer kendisini arıyorlarsa ilk gelecekleri yerler buralar olacaktı. Daha sessiz, sakin fakat uzak olmayan bir yer bulmalıydı. Hızlı düşünmeliydi yoksa gece yarısı yolculuk yapmak zorunda kalacaktı ki bundan nefret ediyordu. Yine Bree içinde olması lazımdı. Çifliği gözetmek, bilgi almak için yakınlarda olmaları lazımdı. Bu iki salağa içki içmeyi yasaklamalıydı. Hector kendini koruyabilirdi; fakat Carlos’dan endişe duyuyordu Elena. Adam sıradan bir camcıydı. Bir kılıç yada bıçak kullanamazdı. Fakat bölgeyi kendilerinden daha iyi bildiği kesindi ve hayatı tehlikedeydi. Mecburen yanında götürmek zorundaydı Elena..Bree’de bir yer biliyordu. Ufak bir pansiyon tarzı bir şeydi. Sahibi olan yaşlı kadını tanıyordu.
Hadi bakalım ayyaş serseriler. Toparlanın ayrılıyoruz.
Han’dan çıkmaları yarım saat sürmüştü. Hector atına bira depolamıştı. İşte bu kötü bir gelişmeydi Elena için. Kendini bildi bileli sarhoş erkeklerden hiç hoşlanmazdı. Yağmur ve gecenin karanlığı altında üç at harekete geçmişti bile. Bree’nin içlerine doğru giderlerken takip edildiklerinin farkında bile değillerdi..
Elana Mc'Gartih
Elana Mc'Gartih
Kolcu
Kolcu

- Similar topics