LOTR ORTA DUNYA RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minas Tirith'e yolculuk I

Minas Tirith'e yolculuk I Empty Minas Tirith'e yolculuk I

Mesaj tarafından Bardan Salı 09 Eyl. 2008, 13:52

Uzun süredir yoldaydı Bardan. Gecenin karanlığında hiç durmamıştı. Sürekli planlar yaptığından zamanın nasıl geçtiğini; ne kadar yol aldığını görememişti. Fornost’a kadar gelmişti. Bu sessiz ve berbat yere. Bree’nin güvenli ve sevecen topraklarından çıkmıştı artık. Dikkatli olma zamanı gelmişti. Geceyi burada geçirebilirdi. Kuytu bir yer bulup atını bağlaması gerekiyordu. Bu uzun yolculukta atının çalınması demek ölmesi demekti. Sessizce etrafı dolaşmaya başladı. Gözleri her ne kadar karanlıkta görmeye alıştıysa da yine de zorlanıyordu. Güzel bir yer bulmuştu. Ufak bir oyuk .. Karanlıkta görülmesi imkansız bir oyuk . Atını oraya koyup kendiside oyuğun yakınlarında bir yerde dinlenebilirdi. Atını içeri yaklaştırdı. Dikkatli bir şekilde etrafı dinlerken oyuğun içerisini araştırmak istiyordu. Tam içeri girecekken duyduğu bir ses irkilip kılıcını çekmesine neden oldu.
– Bir atlık daha yer var.Atların geceyi geçirmesi için güzel bir yer.
Bardan daha dikkatli baktığında hemen hemen kendi yaşlarında, saçlarının rengi belli olmayan fakat uzun saçlı olan bir adam görebildi. Uzun ve ince bir kılıcı elinde tutuyordu.
Bardan dikkati elden bırakmadan adamın yanında yaklaşmaya başladı. Kesin olarak insan olduğunu söyleyemezdi ama Orc yada diğer yaratıklara da benzemiyordu.
– Sende kimsin? Gecenin karanlığında sığıncak bir yer arayan bir yolcumusun yoksa ?
– Ben kolcuyum. Görevim icabı Miğfer Dibi’ne gidiyorum. Geceyi geçirmek için bu berbat yerde , en iyi yer burası. Atını içeri koy ve gel. Sıcak çorbam var; iyi gelir. Bu arada Adım Tomas.
– Memnun oldum Tomas. Yollarımız kesişiyor. Bir yol arkadaşı bulduğuma sevindim. İki kişi , bir kişiden daha iyi. Bende Bardan. Şu atı koyup geliyorum.

Bardan zor bela atını oyuğa soktuktan sonra Tomas’ın yanına geldi. Berberce sıcak çorba içerek kendilerini tanıttılar. Yol durumundan bahsettiler. Şafağa üç saat kadar varken uykunun tozlu rüzgarı gözlerini ziyaret etmişti. Bardan’ın yanından ayırmadığı kalın yün battaniye ye sarılarak uyudular. Şafakta yola çıkacaklardı.
Bardan
Bardan
Kolcu
Kolcu

http://bombos.bosforum.org

Minas Tirith'e yolculuk I Empty Geri: Minas Tirith'e yolculuk I

Mesaj tarafından Bardan Salı 09 Eyl. 2008, 15:37

Güneşin ilk ışıkları yüzüne vurduğunda aniden uyanmıştı Bardan. Etını dışarı çıkarıp rahatlamasını sağladı. İçecek su bulmayı çok isterdi doğrusu. Fakat içinde bulunduğu mekan su bulmasına izin vermiyordu. Tomas'da uyanmıştı. Sabah aydınlıkta daha iyi görebiliyordu onu. Okları ve yayı sırtına asılmış, ince uzun kılıcı ise atının eğerindeydi. Sarı uzun saçları ve mavi gözleri vardı. Bakışlarından deneyimli olup olmadığı anlaşılmıyordu ama çömez değildi heralde. Bu adamla yolculuk yapacaksa nasıl dövüştüğünü bilmesi gerekiyordu. Tam o esnada bunu öğreneceği bir ortam oluşuyordu. On kadar orc Bardan ve Tomas'ı görmüş ; üzerlerine doğru koşuyorlardı. Tomas hiç bekletmeden ok ve yayını çıkararak atışa başladı. Daha yanlarına gelemeden beş tanesi düşmüştü bile. Bardan yan gözle Tomas'ı süzmeye başladı. Ok kullanışı mükemmeldi. Acaba kılıçta nasıldı?Fakat bunu öğrenemedi Bardan. Çünkü üstüne gelen orcları kendi kılıcıyla temizlemişti.
Tomas ve Bardan ; iki kolcu yollarına devam etmeye karar verdiler.
Bardan
Bardan
Kolcu
Kolcu

http://bombos.bosforum.org

- Similar topics