LOTR ORTA DUNYA RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nihayet Altın Konak

2 posters

Nihayet Altın Konak Empty Nihayet Altın Konak

Mesaj tarafından Tiran Çarş. 10 Eyl. 2008, 15:52

Günlerce durup dinlenmeden ilerlemişti Tiran. Atı artık yorgun olduğunu açıkça belli etmeye başlamıştı. Fakat şu anda durması mümkün değildi. Zira Edoras'a ulaşmak için önünde çok az bir mesafe kalmıştı. Atın oraya kadar dayanması için mümkün olduğu kadar zorlamamaya çalışıyordu onu. Yine de belli bir hızın altına düşmesine de izin vermiyordu. Dikkatli olmak zorundaydı, bu ata çok şey borçluydu ve ona bir zarar gelmesini istemiyordu.
Osgiliath'a vardığında ufak asker grupları görmüş ve onlara gördüklerinden bahsetmişti. Özellikle Harad'da şahit olduklarından, ama üst düzey bir komutan'a rastlamaması dolayısıyla rahatsız olmuştu. Şartlar kötüleşiyordu ve Osgiliath'ın çok iyi korunması gerekiyordu. Asıl ilginç olanı ise Tiran'a göre; orada haber verme ihtiyacı duyanın yalnız kendisi olmayışıydı. Bir Gondor muhafızı ona yaklaşıp bir mektup uzatmıştı, tam da konuşmasını bitirdiğinde... Mektup Tiran'ın da orta dünya'da yaşayan her varlık gibi adını çok duyduğu birisinden geliyordu... Darius'tan... Mektubu okudukça, mektup Tiran'da, onca yol teperken, gezgin savaşçılardan eğitim alırken, Harad'da savaştan savaşa koşarken aslında hep gizli bir şekilde izlendiği izlenimini uyandırdı. Darius'un ondan haberi vardı, daha önce neler yaptığını az çok biliyordu. Ondan Rohan'a gidip rohan ordusunun komutasını eline almasını, shire adlı adını sadece efsanelerde duyduğu bölgeye gidip Sam adlı küçük bir yaratığı alıp koruyarak, onu elf diyarı Ayrıkvadi'ye getirmesini buyuruyordu. Darius hesaplamalarını yaparken her fırsatı değerlendiriyordu. Tiran içinde birçok duygunun karmakarışık bir biçimde öne çıkmak için mücadele verdiğini hissetti...
Bir yandan aradığı şeyi, yani savaşma fırsatını bulduğu için seviniyor, bir yandan shire ve ayrıkvadi sözü onda bilinmeyeni bilme hissini uyarıyor, öte yandan ise bu gerçekleşen olaylara geçerli sebepler bulmak için mücadele veriyordu.
Rohan komutanlığının, bir orduya mensup olmayan kendisi gibi bir gezgine bu kadar kolay verilmesi kafasını karıştırmıştı. Hem bu Sam denilen şahıs da kimdi? Niçin Darius onu almasını istiyordu. Sebebini yazmadığına göre mektupta anlatılamayacak kadar ciddi bir mesele olmalıydı.
Acele harekete geçmesi gerektiğini düşündü. Mektubun içeriğini güvenlik açısından oradaki hiçbir askere açıklamamayı yeğledi. Sadece onlardan uzun süre dayanabilecek, kolay yorulmayacak cinsten bir at istemişti. Onlar da iyiliksever davranarak Tiran'a kahverengi, dayanıklı olduğu her halinden belli bir at vermişlerdi. Ondan sonra yola koyulmuş ve nadiren verdiği çok kısa molalarla Edoras istikametinde hareketlenmişti.
İşte o şahane at şimdi iki büklüm kalmış ve yorulmuştu. Fakat Tiran'ın henüz durmaya niyeti yoktu. Yeşil çayırları dört nala geçerken ufukta Altın konak'ın kurulu olduğu yüksek tepeyi gördü. İşte Atçanyurdun başşehrine varmıştı sonunda. Babası, onun babası ve bütün soyu gibi o da değer verdiği şeyler uğruna savaşacak ve onların adını daha yukarılara taşıyacaktı. Güneydeki dağlar üzerine gölge olarak düşmeye başlarken Edoras'a doğru son hareketini yaptı. At ise artık bu işkenceden kurtulacağını anlamış gibi son bir gayret daha gösterdi...
Tiran
Tiran
Rohan Komutanı
Rohan Komutanı

Nihayet Altın Konak Empty Geri: Nihayet Altın Konak

Mesaj tarafından Tiran Çarş. 10 Eyl. 2008, 18:19

Edoras'a gelmişti Tiran. Edoras'ın kapılarından içeri girmesiyle atın üstünden indi ve yanındaki muhafızlardan birine atı ahıra bırakması ve ona çok iyi bakmasını söyledi. Altın Konak'a doğru ilerliyordu. Kapıya yaklaştı. Bir grup askerin yanına geldiğini gördü. Hepsi de meraklı gözlerle ona bakıyordu. İçlerinden biri çıkıp:

-Kimsiniz, burada işi nedir sizin gibi bir yabancının?

Halk yavaş yavaş çevresine toplanıyordu. Tiran içeri girdiğinde omu kimse önemsememişti. Fakat altın konak'a yaklaştıkça şüpheli gözlerin sayısı artmaya başlamıştı. Askerlerin yanına gelmesiyle içeri girdiğinden beri izlendiğini farketti. Kendisine soruyu soran askere Darius'un mektubunu verdi. Bu mektubun bir kısmını yoldan topladığı çamurla karalamıştı. O kısım Sam'in alınmasıyla ilgili olan bölümdü. Askere:

-Umarım o çamuru söküp yazıyı okumaya çalışmazsın. Gizlidir, okumamanı tavsiye ediyorum.

O sırada kapı ardına kadar açıldı ve bembeyaz giysileri içinde Tekev'in güzelliği dillere destan hanımı Eowyn çıkageldi...
Tiran
Tiran
Rohan Komutanı
Rohan Komutanı

Mesaj tarafından Eowyn Çarş. 10 Eyl. 2008, 18:59

Taş avludan görmüştü onun geldiğini. Uzun bir yoldan geldiği belliydi her halinden. Rüzgâr da dağılan saçlarına aldırmadan tahta kapının ardına çıktı. Bir yabancının burada ne işi olabilir di ki?

“Kimsiniz?”

diye sordu Eowyn. Buralara yabancılar gelmeyeli uzun zaman olmuştu. Gözlerini yabancıdan ayırmadan cevabı bekledi.
Eowyn
Eowyn
Tekev'in Hanımı
Tekev'in Hanımı

Mesaj tarafından Tiran Çarş. 10 Eyl. 2008, 19:03

Tiran Hanımının önünde sonsuz saygıyla eğildi:

-Beni Ak büyücü Darius gönderdi hanımım. İzninizle Rohan'a komutanlık yapmaya geldim. Atçanyurdu düşmanlardan korumak için buradayım...

Askerin elinden mektubu alarak Eowyn'e uzattı.
Tiran
Tiran
Rohan Komutanı
Rohan Komutanı

Mesaj tarafından Eowyn Çarş. 10 Eyl. 2008, 19:26

-Beni Ak büyücü Darius gönderdi hanımım. İzninizle Rohan'a komutanlık yapmaya geldim. Atçanyurdu düşmanlardan korumak için buradayım...

Eowyn anımsamıştı Darius ondan bahsetmişti. Kendine uzatılan mektubu aldı. Darius’un bahsettiği kişi olduğuna kanaat getirdiğinde yüzündeki hafif gülümsemesi ile

“ Edoras'a hoş geldiniz ”

dedi.
Eowyn
Eowyn
Tekev'in Hanımı
Tekev'in Hanımı

Mesaj tarafından Tiran Çarş. 10 Eyl. 2008, 19:33

-Edoras'a hoş geldiniz

Tiran Darius'un hazırlıklarına hayran kalmıştı. Ak büyücü bilgeliğini ortaya koyuyordu. Bütün Nezaketiyle hanımına şöyle seslendi:

-Hanedanlığınıza bir zarar gelmesini engelleyeceğime emin olabilirsiniz. şimdi eğer izniniz olursa bu güzel ülkeyi korumak için hazırlıklara girişmek istiyorum.

Tiran görevini düşündü bir an:

-Sonra da ak büyücünün bana verdiği bir görevi halletmem için buradan ayrılmam lazım. Lakin uzakta bile olsam Kalbim bu topraklar için çarpacaktır hanımım.

En son Tiran tarafından Çarş. 10 Eyl. 2008, 20:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Tiran
Tiran
Rohan Komutanı
Rohan Komutanı

Mesaj tarafından Tiran Çarş. 10 Eyl. 2008, 19:38

-şimdi izninizle bana bahşedilen bu bu yüce Rohan'ı koruma görevime başlamak istiyorum.
Tiran
Tiran
Rohan Komutanı
Rohan Komutanı

- Similar topics